08 Aralık 2013

8. GÜN ÖDEVİ. MÜZİK RUHUN GIDASIDIR İLLA Kİ BANGIR BANGIR DİNLENE...En sevdiğiniz şarkıyı alın, ismi ve sözleri yazınıza ilham olsun.

8.GÜN ödevim bu Blog Fırtınası yazılarımda...

Aslında sevdiğim o kadar çok şarkı var ki... En iyisi ben size en komik anımın da içinde olduğu şarkıyı yazayım... Yine arşivden bir hikaye ile...

Bir kaç bir kaç sene evvel yine ayaklarımın basmaz, gözümün görmez olduğu günlerde bu şarkıya takmıştım kafayı. İşe giderken, iş çıkışlarında minik Mp3 çalarımla dinler dururdum yol boyu. Listede başka şarkılar da vardı tabii. Ancak sıra bu şarkıya gelince son ses açar ve şarkıda insana huzur veren nağmeleri yakalamaya çalışırdım gözlerim kapalı. Bir gün iş çıkışında, tam da klipteki gibi karlı bir günde taktım Mp3ümü kulağıma o sırada otobüs geldi, hemen atladım otobüse. Rüzgardan mı, soğuk havadan mı bilinmez ses bir türlü istediğim seviyeye ulaşmıyordu. Sonuna kadar açtım, eh işte oldu denebilirdi. Ben yine bu huzur veren şarkının dinginliğinde gözlerim kapalı kendi kendime hayal kurarak mırıldanıyordum. Bir terslik vardı ama, herkes sanki bana dönüp dönüp bakıyor, fısıldaşıyorlardı. Allah, Allah... Arada zaten hep öyle gelir. Sanki herkes size bakıyormuş gibi gelir ya size oldu mu bilmem. Yok ama, bu sefer cidden bakıyor neredeyse otobüsün yarısı. Fısıltılar da var... Neyse etrafı duyabilmek için kulaklığın tekini bir çıkardım ki ne olsun.... Meğer benim Mp3 boyuna sesi dışarı verirmiş, hoparlör konumu açıkmış anlayacağınız. Eee ben de duymuyorum diye son ses açınca sakallı bıyıklı amcalar, hanım hanımcık teyzeler, tüm İETT Chiquitita dinlermiş meğer... :)))

Bir utandım, bir utandım sormayın. Birden kapatmayı de yediremedim, yavaş yavaş vites küçültür gibi sesini azar azar kıstım... :))

Siz lütfen son ses dinleyin ve beni biraz anlayın, olur mu ? :))))


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder